Yaşadığımız günler gösterdiki; Ülkemizin çimentosu, olmazsa olmazlarından biri de bizlerin faaliyette bulunduğu "EKMEKÇİLİK SEKTÖRÜDÜR"

Değerli Meslektaşlarımız,

40 yıl sonra İstanbul' da iki gün üst üste sokağa çıkma yasağı uygulamasını yaşamaktayız. Bu zorlu sürecin ilk gününde sizler ve çalışanlarımız büyük bir özveri göstererek, halkı ekmeksiz bırakmadınız.

Yarında aynı düzen içerisinde faaliyetimizi sürdüreceğimize inancımız sonsuzdur.

Yaşadığımız günler gösterdiki; Ülkemizin çimentosu, olmazsa olmazlarından biri de bizlerin faaliyette bulunduğu "Ekmekçilik Sektörüdür".

Önce saĞlık kuruluşları (hastane ve eczaneler), beraberinde gıdadaki tek sektör olarak ekmek fırınları sokağa çıkma yasağı kapsamı dışında tutulmuştur.

Bu azımsanmayacak bir değerdir ve bizim sektöre nasip olmuştur. Sektörümüzün ne denli önemli ve değerli olduğunu da vatandaş bir defa daha anlamak zorunda kalmıştır.

Her ne kadar yazılı ve görsel basında mesleğimizle ilgili bazı dönemlerde olumsuz beyanlar olsa bile buna aldırış etmeyeceğiz, işimizi doğru yapacağız, olumlu eleştirilerden ders çıkaracağız ve bu kutsal mesleği sürdürmeye devam edeceğiz.

Depremde, salgın hastalıklarda, savaşta, herhangi bir tabii afette ilk akla gelen sektör biziz.

Bundan dolayı sizleri ve bütün çalışanları kutluyor, ayakta alkışlıyoruz.

Hepinize sağlıklı, mutlu ve bereketli günler dileriz.

Ekmek Sanayi İşverenler Sendikası

Yönetim Kurulu